Информационный сайт о диагностике и лечении гепатитов в Украине

Ви хворі на гепатит? Нові дані свідчать, що більшість європейців з гепатитом С залишаються недіагностованими

лого ELPA

Прес-реліз
Брюссель, Бельгія, 1 жовтня 2007 року

Ви хворі на гепатит? Нові дані свідчать, що більшість європейців з гепатитом С залишаються недіагностованими

Європейська організація пацієнтів з захворюваннями печінки переконують осіб з груп ризику пройти дослідження на вірус гепатиту С

Звіт, опублікований 1 жовтня 2007 року Євразійською організацією по зменшенню шкоди (Eurasian Harm Reduction Network, EHRN)* висвітлює значну несумісність, яка існує в діагнозі гепатиту С (HCV) і лікуванні цього захворювання в країнах Європи та інших країнах. В знак визнання Всесвітнього дня інформованості про гепатит групи пацієнтів зі всього світу об’єднались з закликом до дії.Дані звіту свідчать, що в деяких країнах Європи у більше ніж 90% осіб, інфікованих HCV, не встановлений діагноз інфікування (Німеччина 90%, Польща 98%)†. Це не тільки наражає велику кількість осіб на ризик тривалого пошкодження печінки, а також означає, що не знаючи про інфікування, вони заражають інших.

«Тривожно, що в XXI сторіччі в Європі є країни, в яких до 98% осіб з хронічним гепатитом С навіть не знають про своє інфікування», каже Nadine Piorkowsky, Президент Європейської Асоціації пацієнтів з захворюваннями печінки. «Пік смертності від гепатиту С все ще продовжує зростати. Якщо ми бажаємо стабілізувати рівень смертності, високі посадові особи Європи повинні діяти зараз. Ми закликаємо правління Європейського Союзу і національні уряди негайно признати гепатит С як велику загрозу охороні здоров’я.»
Stephen Hughes, член Європейського Парламенту, погодився: «Європейський Союз відіграє ключову роль у визначенні найкращої практики відносно скринінгу гепатиту С з метою вирішення проблеми нерівності в здоров’ї.»

Явище гепатиту С, і точніше, недостатньої діагностики HCV-інфекції, не є унікальним для Європи, скоріше HCV є проблемою охорони здоров’я глобального масштабу, а рівень діагностики є проблемою усього світу. Фактично HCV-інфекція більш розповсюджена, ніж вірус імунодефіциту людини (ВІЛ). При цьому HCV інфіковані в 4 рази більше осіб, ніж ВІЛ2. Згідно даним Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) HCV-інфекція щорічно є безпосередньою причиною 53 700 смертей. Однак статистика смертності ВОЗ свідчить, що більше 308 000 смертей щорічно ймовірно відбуваються внаслідок раку печінки, викликаного HCV. 785 000 летальних випадків реєструються внаслідок цирозу3. Ці дані свідчать, що HCV щорічно є причиною близько 500 000 смертей, можливо ці цифри набагато вищі. Враховуючи значну кількість недіагностованих випадків HCV ймовірно зростання смертності від HCV-інфекції в недалекому майбутньому.

«Звіт EHRN по розповсюдженості HCV в Європі висвітлює необхідність проведення більш обширних досліджень з метою збільшення інформованості і забезпечення підходу, основаного на доказах, відносно гепатиту С», каже Jeffrey Lazarus, представник регіонального офісу ВООЗ в Європі.

Згідно звіту наявність і якість національної, регіональної і глобальної системи повідомлення про випадки HCV-інфекцію, можливості і скринінг значно різниться в різних країнах. Наприклад, офіційні дані, представлені Великобританією свідчать про те, що згідно оцінкам майже дві третини випадків HCV недіагностовані (88 337 випадків діагностовано, 192 663 недіагностовано), що на жаль відображає значно кращий рівень діагностики у порівнянні з недіагностованими випадками стосовно інших країн. На відміну, в Польщі згідно оцінкам кількість випадків HCV-інфекції в загальній популяції складає 750 000, при цьому лише у 20 000 (2%) осіб встановлений діагноз HCV.

Nadine Piorkowsky офіційно признає важливість кампаній інформування: «Сьогодні, у Всесвітній день інформованості про гепатит, ми приділяємо увагу необхідності глобальної боротьби з гепатитом С, і закликаємо осіб з груп ризику пройти аналізи на вірус гепатиту С!»

Франція є прикладом позитивного впливу кампанії інформування населення. В результаті проведених урядом кампаній у Франції значно зросла інформованість відносно гепатиту. Сьогодні згідно оцінкам 56% інфікованих знають про своє інфікування у порівнянні з 24% в 1994 році. На відміну від Франції, звіт EHRN свідчить про те, що в північній Іспанії лише 16% пацієнтів, у яких виявлений HCV, знають про свій стан.

В світі вірусом гепатиту С інфіковано 180 млн осіб. Багато інших осіб інфіковані і не знають про це. Можливо Ви серед них? Пройдіть дослідження на вірус гепатиту С.

Про Всесвітній день інформованості про гепатит
Вже четвертий рік Всесвітній день інформованості про гепатит, який проводиться 1 жовтня 2007 року, направлений на збільшення інформованості про гепатит В і С. Цього року Європейська асоціація пацієнтів з захворюваннями печінки та інші міжнародні організації пацієнтів співпрацюють разом, підтримуючи важливу ініціативу інформування і сприяння обстеженню осіб з груп ризику. Багато осіб не знають про своє інфікування і залишаються недіагностованими. Не отримуючи лікування, обидві форми вірусного гепатиту можуть призвести до розвитку цирозу, раку печінки і трансплантації печінки. Інфікування вірусом гепатиту В можна попередити завдяки імунізації, а гепатит С в більшості випадків виліковується.
Звіт EHRN по поширеності гепатиту С в Європі відображає ситуацію по недіагностованим випадкам (інформація доступна на www.hepatitisday.info). Європейська організація пацієнтів з захворюваннями печінки підтримується дотаціями компаній Bristol-Myers Squibb, F. Hoffmann-La Roche Ltd, Gilead, Novartis and Schering-Plough.

Про Європейську асоціацію пацієнтів з захворюваннями печінки (ELPA)
ELPA була створена в зв’язку з бажанням Європейських груп пацієнтів з захворюваннями печінки ділитись досвідом щодо різних підходів до захворювання печінки, адаптованих в різних країнах. В Червні 2004 року 13 груп пацієнтів з 10 країн Європи і Середземномор’я створили Європейську асоціацію пацієнтів з захворюваннями печінки. Офіційного статусу ELPA набула 14 квітня 2005 року в Парижі під час щорічної конференції Європейської Асоціації вивчення захворювань печінки (EASL) і зараз нараховує 20 членів з 17 країн. Мета ELPA полягає в сприянню інтересів осіб з захворюваннями печінки і висвітлюванням масштабів проблеми. Така діяльність включає промоцію інформованості і попередження, обмін досвідом успішних ініціатив і роботи з професійними установами, такими як EASL і з Європейським Союзом з метою забезпечення гармонізації лікування і догляду у всій Європі відповідно до найвищих стандартів.

Детальнішу інформацію про гепатит можна отримати на:

www.hepatitisday.info
www.elpa-info.org

* – раніше: Організація Центральної і Східної Європи по зменшенню шкоди
Central and Eastern European Harm Reduction Network – CEEHRN
† – відсоток підрахований шляхом вирахування діагностованих випадків від кількості випадків згідно оцінкам в загальні йпопуляції

1. Eurasian Harm Reduction Network (EHRN). Comparative analysis of HCV prevalence across selected countries of Europe and the Mediterranean area; 1 October 2007.
2. World Health Organization. AIDS Epidemic Update. 2006. (Accessed February 27, 2007, at http://www.who.int/hiv/mediacentre/2006_EpiUpdate_en.pdf.)
3. World Health Organization. Department of Measurement and Health Information. (December 2004).
4. World Health Organization. Initiative for Vaccine Research, Viral Cancers, Hepatitis C. 2006. (Accessed July 24, 2006, at http://www.who.int/vaccine_research/diseases/viral_cancers/en/index2.html.)

Повний текст дослідження тут в файлі .doc

Поделиться:

Похожих постов нет.

2 Коммент.

  1. Гепатіт с,В виліковується якщо на початковій стадії??

  2. все залежить від обставин кожного конкретного випадку

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>