Информационный сайт о диагностике и лечении гепатитов в Украине

Проект Уряду по гепатитам «відкопали» в Гідропарку

Проект Уряду по гепатитам «відкопали» в Гідропарку

28 липня заявили учасники акції в Києві, яку провів Міжнародний Альянс із ВІЛ/СНІД в Україні в межах всеукраїнської кампанії “Вимагаємо лікування!” за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження” викопали з піску в Гідропарку засекречений урядовий проект Держпрограми з протидії вірусним гепатитам. Разом із відкритим зверненням до Президента запустили його вниз по течії Дніпра з надією на те, що документи врешті допливуть до місць відпочинку найвищих керівників держави.

Як з’ясувалося нещодавно, наприкінці квітня уряд оприлюднив неправдиву інформацію про нібито затвердження на засіданні Кабінету Міністрів відповідної Державної цільової соціальної програми. При цьому фахівці наголошують, що програми ніяк не могли затвердити у квітні, оскільки її проект лише в липні оприлюднено для громадського обговорення на сайті профільного Міністерства охорони здоров’я.

З 2011-го року Україна офіційно визнала гепатит епідемією, проте жодного державного фінансування на цю хворобу не виділялося. Дорослих хворих і цього року залишили без копійки. Ця хвороба має спільні шляхи зараження з ВІЛ-інфекцією. Але в силу своїх біологічних особливостей (вірус гепатиту в навколишньому середовищі живе від семи днів до двох тижнів), інфікуватися гепатитом можна в 10 разів частіше. Ви можете кілька років хворіти і не здогадуватись про це. Печінка вражена гепатитом не болить. А от коли почнуться перші симптоми, лікуватися може бути запізно. Але навіть якщо не запізно — то за дорого. Стандартний 48-тижневий курс лікування коштує від 15-ти тисяч доларів. Всесвітня організація охорони здоров’я оцінила Україну як країну з середнім рівнем поширення вірусного гепатиту С. За їхніми підрахунками, у нас інфіковано близько 3% громадян, що становить приблизно 1,2 мільйони людей.

Источник — http://www.svidomo.org/defend_article/17616

 

 

Поделиться:

Статьи по теме:

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>