Информационный сайт о диагностике и лечении гепатитов в Украине

Ціни на ліки від гепатиту в Україні знизять у 10 разів

Ціни на ліки від гепатиту в Україні знизять у 10 разів

Зобов’язання домогтися зниження цін на препарати для лікування гепатиту С взяли на себе пацієнти сьогодні, під час проведення круглого столу «Доступ до лікування вірусного гепатиту С в Україні».

«Ми знизимо вартість річного лікувального курсу від гепатиту С з 20 тис. доларів до 2, – заявив Дмитро Шерембей, голова пацієнтської організації ЮКАБ, – щодня до нас звертаються пацієнти, які не мають змоги знайти такі гроші на лікування, навіть якщо продадуть своє власне житло, залишивши свою родину на вулиці. Тому ми беремо на себе зобов’язання домогтися зниження ціни на препарати, адже, якщо цього змогли досягти в такій країні, як Єгипет, то ми зробимо те саме і в Україні»

На круглому столі, в якому взяли участь громадські організаці, МОЗ,  народні депутати, фармацевтичні компанії та міжнародні експерти з Єгипту та Франції, пацієнтами було висунуто пропозицію за рахунок присутності на ринку біоподібних ліків знизити вартість лікування гепатиту С в Україні, як це свого часу зробили в Єгипті.
Слід зауважити, що уряд Єгипту зумів взяти під контроль епідемію гепатиту С, де 13 мільйонів населення були інфіковані цією хворобо. Домовившись з місцевою фармкомпанією про національне виробництво ліків, єгипетський уряд зумів знизити вартість препаратів з 20 тис. доларів до 2, що дало змогу закупити значно більше ліків. Така співпраця уряду та фармацевтичних компаній дала поштовх до лікування величезної кількості населення та призупинення розвитку епідемії. 
Хочемо нагадати, що в 2013 році в Україні, де за даними Всесвітньої охорони здоров’я, сьогодні майже 3,5 мільйони громадян інфіковано гепатитами, на лікування хворих держава виділяє 0 гривень, 0 копійок.
«Ми сподіваємося, що цього року вперше в історії України в державному бюджеті  будуть виділенні кошти на лікування українців. Ми вже активно працюємо над зниженням вартості препаратів шляхом локалізації виробництва. Після того, як буде зрозуміло обсяг виділених коштів та обсяги збуту, можна буде говорити про реальне зниження ціни в рази,  – стверджує Дмитро Підтуркін, радник Міністра охорони здоров’я України.
Варто зазначити, що завдяки роботі пацієнтських та громадських організацій, 28 грудня 2012 року Президент України підписав Доручення «Щодо деяких питань запобігання поширенню епідемій туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та вірусних гепатитів» №1-1/3526, доручивши Кабінету Міністрів України внести зміни в бюджет 2013 та виділити необхідні кошти на лікування гепатиту С. Попередньо громадські організації під час проведення масштабної всеукраїнської кампанії «Депутат-альтруїст» вимагали суму у розмірі 304 млн. гривень для лікування людей, інфікованих гепатитом С, які негайно його потребують за медичними показниками.

Источник—  http://www.ucab.org.ua/ua/node/193

Поделиться:

Статьи по теме:

12 Коммент.

 1. Хорошо-бы да с трудом вериться.

 2. Если можно было бы вылечиться за 2 тыс. $, я бы завтра побежала лечиться! Не очень верится в это.

 3. Мне совсем в это не верится!Не в нашей кончиной стране,где правительству плевать на всех!

 4. Это где угодно но не у нас.В УКРАИНЕ.НЕ ВЕРЮ.

 5. Зачем такие громкие заглавия? Кода? конкретно……

 6. Дай то Бог,хотя бы сделали социальные программы для деток или для малообеспеченных,а так чтобы для всей Украины-фантастика,не верю!!!

 7. Чому неможливо? нормальна ціна,правда, для наближених до державного корита!

 8. Тут 2000$ не знаешь где б взять и как заработать, а о 20000$ я вообще молчу. Но хотелось бы верить. Надежда умирает последней…

 9. Со слезами читаешь такие статьи — вить хочется вылечить себя и родных, но когда слова перейдут к делу? За 2 $ я бы и сегодня начала лечение и наверное все жители страны не временили бы.
   

 10. О каких дешевых лекарствах идет речь, если у нас их просто достать невозможно. Уже месяц не можем нигде найти Тенвир.

 11. И что наши депутаты выделили в бюджете на 2013 год ? У меня лежит ответ из минздрава в котором написано: «На жаль, коштiв для лiкування ВГС у дорослого населення на 2013 р. не передбачено»!!! На всю Украину выделили 20 миллионов гривен, а для сравнения — беседка в резиденции  януковича «Синегора» стоила буджету 24 миллиона гривен!!! Никому мы не нужны. 

 12. Когда

   

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>