Информационный сайт о диагностике и лечении гепатитов в Украине

В Рівному боролися з гепатитом

З цієї нагоди місцеві громадські активісти влаштували на Майдані акцію, щоб привернути увагу рівнян і влади до проблеми діагностики і лікування вірусних гепатитів. Адже нині в Україні навіть немає відповідної державної програми, а між тим Всесвітня організація охорони здоров’я попереджує епідемія гепатиту (С) наближається.

Рівненщина — не виняток. В області гостро стоїть проблема безкоштовної діагностики та лікування гепатиту. Немає і достовірної статистики інфікованих, а офіційна не відображає реальної картини. Між тим гепатит С не випадково називають лагідним убивцею, у 80 % випадків симптоми можуть не проявлятися роками і хвороба переходить у хронічну стадію, котра закінчується цирозом і раком печінки.

Зробити тест «про всяк випадок» — недешево, це 850 гривень. А один курс лікування коштує 20 тисяч доларів США, що взагалі не по кишені більшості. Тож рівненські громадські активісти вийшли сьогодні на Майдан, щоб надати проблемі розголосу і зібрати підписи під вимогами до уряду.

Вірус гепатиту С передається через кров, тож група ризику та сама, що й для ВІЛ-СНІД, утім, не застрахований ніхто. Найчастіше зараження відбувається через нестерильні голки, стоматологічні та косметологічні інструменти та прилади для татуювань і пірсингу.

Источник — http://rivne1.tv/Info/?id=13764

Поделиться:

Статьи по теме:

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>