Информационный сайт о диагностике и лечении гепатитов в Украине

Тренінг по інформуванню груп ризику щодо гепатиту С

11-12 січня 2011 року в конференц-залі готелю «Либідь» у Києві відбувся тренінг «Мобілізація НУО/ініціативних груп (далі – ІГ) та інформування чоловіків, що мають секс з чоловіками (далі – ЧСЧ) щодо профілактики, доступу до діагностики та лікування гепатиту С в Україні» в рамках однойменного проекту. Захід організувала громадська організація «Гей-альянс» (м. Київ), за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Гепатит С складає серйозну загрозу здоров’ю та життю людей в усьому світі. Група ЧСЧ є однією з найуразливіших груп щодо захворюваності як на ВІЛ, так і на вірусні гепатити. Це обумовлено тим, що ЧСЧ часто практикують небезпечну сексуальну поведінку, ризиковані сексуальні практики (анальний секс, БДСМ тощо), які є досить травматичними. На жаль, жодного якісного дослідження щодо захворюваності серед ЧСЧ на гепатит С ніколи не проводилося. Облік хворих, який нібито ведеться в Україні, насправді не відображає реальної картини і кількість тих, хто хворіє на гепатит С. Тому дуже важливим був запуск цього проекту (доречі, першого в такому форматі в Україні саме для ЧСЧ).

Основні задачі, що ставилися перед тренінгом:
- надати базову інформацію про гепатит С (статистика, шляхи передачі, методи діагностики, симптоматика, профілактика та методи лікування);
- інформування щодо доступу до діагностики та лікування гепатиту С в Україні;
- надати рекомендації щодо проведення освітніх заходів для ЧСЧ (міні-тренінгів, освітніх сесій, семінарів) на місцях;
- надати навички з формування мережі організацій, які працюють з ЧСЧ, які будуть готові в подальшому спільно працювати в галузі профілактики, безплатного доступу до діагностики та лікування гепатиту С в Україні а також — подальшої спільної адвокаційної діяльності на місцевому та національному рівнях.

Тренерами виступили:
Кульбах Олена, лікар-епідеміолог вищої категорії, заступник головного лікаря Одеського міського СНІД-центру;
Марченко Роман, керівник відділу аутріч-роботи та прес-служби ГО «Гей-альянс» (м. Київ).

В заході взяли участь чотирнадцять представників ЧСЧ-організацій та ініціативних груп з 12-ти міст України, а саме: Одеси, Львову, Черкас, Полтави, Кременчука, Донецька, Маріуполя, Луганська, Запоріжжя, Вінниці, Кривого Рогу та Києва.

Учасники активно брали участь в роботі тренінгу, теорія та презентації гармонійно поєднувалися з практичними вправами та завданнями.
Велика увага приділялася відпрацюванню практичних навичок, а саме:
- виробленню схем комунікації з іншими НПО та лікувальними установами: схемам комунікації, двосторонньої вигоди від взаємодії;
- побудові схеми переадресації клієнтів в ЛПУ та НПО та соціальниму супроводу;
- розробці плану та наповнення міні-тренінгу/освітньої сесії для ЧСЧ з питань гепатиту С.

Особливу увагу було надано розгляду можливих подальших адвокаційних дій (звернення в місцеві органи влади щодо безкоштовного доступу до діагностики та лікування гепатиту С), побудові мережі дружніх медичних спеціалістів та лікувальних установ, координація з іншими організаціями/ініціативними групами, які працюють не тільки з ЧСЧ, але й з іншими уразливими групами заради максимальної мобілізації та об’єднання зусилль громадських організацій/ІГ, які працюють чи планують працювати у сфері профілактики, доступу до діагностики та лікування гепатиту С в Україні, щоб максимально пришвидшити розробку та прийняття Державної програми з вірусних гепатитів.

В якості впровадження задач цього тренінгу та й взагалі всього проекту учасникам було запропоновано до кінця лютого 2011р. виконати домашнє завдання, яке складалося з таких пунктів:
- Визначення медичних закладів та спеціалістів (лікарів-інфекціоністів, що будуть готові впроваджувати (або вже впроваджують) тестування (безплатне або платне), проводити медичні консультації для представників ЧСЧ у окремо взятому регіоні (місті).
- Можливість безплатного тестування на гепатит С в конкретно взятому регіоні (місті). Можливість безплатного тестування на гепатит С у ВІЛ+ ЧСЧ.
- Можливість безкоштовного лікування для ЧСЧ в конкретному регіоні (місті). Питання виділення коштів на безплатне лікування для уразливих груп з місцевих бюджетів та кількості людей, що лікувались таким чином за останній рік. Можливість безкоштовного лікування на гепатит С для ВІЛ+ ЧСЧ в конкретному регіоні (місті).
- Проведення освітніх заходів для клієнтів НУО/ІГ, волонтерів та працівників, складання короткого звіту про проведений захід.
- Соціальне консультування працівниками НУО/ІГ щодо питань гепатиту С (на аутріч-маршрутах, в комьюніті-центрах, серед знайомих тощо) з розповсюдженням буклету «Гепатит С».
- Налагодження зв’язків з іншими НПО/ІГ, що працюють з ЧСЧ та іншими уразливими групами в сфері вірусних гепатитів в регіонах, для подальшої спільної адвокаційної діяльності на місцевому рівні, обміном інформацією та допомозі в такій діяльності на національному рівні.

Поделиться:

Статьи по теме:

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>