Информационный сайт о диагностике и лечении гепатитов в Украине

Официальные сообщения прошлой недели

На прошлой неделе случилось два небольших и незаметных события, но тем не менее каждое из них важно. Первое — Министерство здравоохранения Украины разместило у себя на сайте пресс-релиз по результатам поддержаного Министерством международного семинара по проблеме гепатита С. Таким образом Министерство официально признало проблему заболеваемости гепатитом С в Украине. В самом сообщении говорится:

На сьогодні гепатит С є однією з найнебезпечніших інфекційних хвороб в світі поряд з ВІЛ/СНІД, туберкульозом та малярією. Ця хвороба вражає мільйони людей по всій Східній Європі та загалом по Євразії, а також несе в собі великі соціальні, а зрештою і економічні ризики для суспільства.

Здоров’я нації є справою національної безпеки, тому всі усвідомлюють, що, з розповсюдженням гепатиту та інших соціально-небезпечних хвороб, витрати на лікування значно зростуть в масштабах країни.

Сьогодні в Україні існує проблема браку статистики щодо гепатиту С. Однак, з початку липня 2009 р. введена реєстрація хронічних форм гепатиту С. Вона допоможе визначити реальну кількість хворих українців, які потребують допомоги і лікування.

Особливе занепокоєння викликає проблема лікування медичних працівників, які отримали гепатит С в процесі виконання своїх професійних обов’язків.

За даними ДП «Інституту Епідеміології та Інфекційних захворювань ім. Л.В.Громашевського АМН України» маркери гепатиту С визначаються у 3,3% медпрацівників, серед яких 6500 становлять лікарі, переважно спеціальностей підвищеного медичного ризику інфікування — хірурги, акушери-гінекологи, стоматологи, гематологи, фахівці з гемодіалізу та трансфузіології, лабораторні працівники, працівники «невідкладних станів» та ін.

Крім того, залишається відкритими питання розробки державної програми щодо боротьби з вірусом гепатиту С та внесення вірусу гепатиту С в реєстр хвороб в Україні. Адже розповсюдження соціально-небезпечних хвороб несе в собі соціальну небезпеку і тому є необхідність підсилення уваги до питання розповсюдження гепатиту С та необхідність активізації зусиль щодо подолання цієї хвороби.

Міністерство охорони здоров’я України розпочало активну співпрацю з громадськими організаціями в напрямку здійснення поставлених задач.

Второе событие — это конгресс Асоциации инфекционистов Украины, который состоялся недавно в Черновцах. И здесь не обошлось без гепатита С, вот цитата из материала о конгрессе:

Фахівці неодноразово наполягали на тому, аби в нашій країні діяла Державна програма боротьби з інфекційними захворюваннями. Однак, успіхів у цьому напрямку небагато. І це при тому, що, до прикладу, гепатит «С» на ранній стадії у хворого виявити практично неможливо, кажуть фахівці. Завідуючий кафедри інфекційних хвороб та епідеміології Буковинського державного медичного університету, Василь Москалюк, зазначає, що хворі «звертаються до нас, коли з’являється вже хронічна форма гепатиту С». Саме хронічну форму гепатиту «С» останніми роками медикам доводиться констатувати в українців дедалі частіше. Також в Україні «значно зросла смертність від інфекційних захворювань. — стверджує голова Асоціації інфекціоністів України, Михайло Андрейчин. Зокрема, від вірусних гепатитів, хронічних цирозів — результату вірусних хронічних захворювань, раку печінки — як результат вірусного гепатиту».

Поделиться:

Статьи по теме:

62 Коммент.

 1. А что делать если ты не ВИЧ инфицирован!?Почему то таких лечить не считают нужным,и что такое 259 пациентов.Реальные цифры количества больных приводят в ужас,в том числе и коинфицированых.А 259 человек-это создавание видимости-что в Украине активно борятся с гепС.

 2. Лена, и ВИЧ-инфицированных когда-то не лечили. Частично они сами добились того, что у них есть сейчас.

 3. итересно знать кто лечится от гипатита-с в Украине?

 4. я сам Украинец прохожу курс лечения гипатита-с в Литве. Хотелось бы узнать как у нас с этим обстоят дела?
  спасибо за ответы.

  • Лечатся все самостоятельно — кто как может. Начиная с просто поддержания организма и печени, заканчивая ПЕГами. А в Литве как? Слышал, там госпрограмма и все хорошо?

 5. да Ярослав тут по лучше но при условии если работаешь и плотишь налоги государству,тогда попадаешь в рамки соц.защиты и государство компенсирует 100% за лекарства.
  меня лечит Клайпедский профессор-Шукис зав.гастроэнторологическим отделением-грамотный дядя.
  говорит что процесс лечения длительный и прерывать его нельзя

  • я отписал на ваш вопрос здесь на сайте.

 6. серьезная болячка! и заболеть ей может любой. И у стамотолога можно её прихватить,и половым путём и много медиков заболевших!
  я вижу что у нас по этому заболеванию ничего не делается,ни в плане иследования,ни в плане профилактики,вообще ни чего со времён нашей независимости! — это как (голодомор) только демакратически вымирание нации! — произвол!
  пишите если есть какие вопросы.

Трекбеки/Пинги

 1. Гепатит С в Украине | Резолюция круглого стола “Гепатит С в Украине: непризнанная эпидемия” - [...] Текст резолюции круглого стола «Гепатит С в Україні: невизнана епідемія. Правовий, медичний та соціальний аналіз» - совсем скоро он ...

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>