Информационный сайт о диагностике и лечении гепатитов в Украине

Громадяни України вимагають від держави зупинити епідемію вірусного гепатиту С

всемирный день знания о гепатитепрес-реліз
1 жовтня 2007

Сьогодні, у Всесвітній день обізнаності щодо проблеми вірусних гепатитів (World Hepatitis Awareness Day, WHAD), громадськість звернулася до Президента, Прем’єр-Міністра та Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України з вимогою прийняти державну програму для профілактики, виявлення та лікування хронічних вірусних гепатитів в Україні.

За неофійними даними (Україна не веде статистику по гепатитах С!!!) від 3 до 5 відсотків населення України інфіковані гепатитом С — «лагідним вбивцею», вірусом, який при відсутності належного лікування в більшості випадків приводить до смерті хворого. Спеціалісти ВООЗ вважають, що без прийняття невідкладних заходів найближчими 10-20 роками смертність від від гепатиту С та його наслідків збільшиться у 2-3 рази і значно перевищить цей показник при ВІЛ-інфекції.

«На сьогодні держава, а саме Міністерство охорони здоров’я, воліє не помічати цю проблему — на наші запити щодо статистики, лікування та державної політики з подолання епідемії захворювання на гепатит С нам навіть не надіслали відповідь. Хворі та їх родини кинуті напризволяще стикаючись з відсутністю доступу до інформації, тестування, та лікування,» — зазначає Вікторія Онищенко, координатор громадської ініціативи допомоги хворим вірусними гепатитами в Україні. «Звичайно, ми розуміємо, що вилікувати одразу всіх нереально, проте можна хоча б розпочати з дітей та медичних працівників».

Головні вимоги громадськості викладені у «Відкритому листі з приводу ситуації з вірусними гепатитами в Україні» стосуються статистичного обліку та регулярного оприлюднення даних по захворюваннях, розробки та прийняттю державної програми спрямованої на інформування, профілактику, доступ до діагностики та лікування вірусних гепатитів в Україні, закупівлі обладнання для безкоштовної діагностики та курсів лікування хворих.

В сусідній Росії є намагання через різні фонди субсидіювати вартість лікування громадян, а тестування на гепатит С — обов’язкове та безкоштовне. В Білорусі профілактика та лікування вірусних гепатитів входить в державну демографічну програму, Польща лікує своїх громадян. Україна наразі нічого не робить…

Довідка:

Громадська ініціатива допомоги хворим на хронічні вірусні гепатити виникла в 2005 році в Києві, а вперше заявила про себе 13 червня 2007 року. Вона об`єднує хворих на гепатит С та всіх небайдужих: лікарів, родичів хворих, юристів та правозахисників в Україні. Місія організації – зупинити поширення епідемії гепатиту С в Україні.

Пресс-релиз на русском.

Поделиться:

Статьи по теме:

6 Коммент.

 1. хочу навести фрагмент наукової статті лікарів кафедри клінічної терапії медичного університету ім. Богомольця:

  ТАК, ПРИ ЗАСТОСУВАННІ МУЛЬТИНУТРІЄНТНОГО КОМПЛЕКСУ БАД «ЕНЕРГЕТИН»(при комплексному лікуванні 51 пацієнта клініки внутрішніх захворювань у віці від 18 до 67 років, із них чоловіків 29. Серед них у 4 пацієнтів діагностовано хронічний НCV гепатит у фазі реактивації, у 1 — хронічний НВV гепатит у фазі реплікації, 2 — хронічний токсичний гепатит, 17 – хронічний холецистит із дискінезією жовчовивідних шляхів, 7 – хронічний панкреатит, 3 – доброякісна гіпебілірубінемія на фоні персистуючої герпетичної вірусної інфекції і у 17 хворих із різною соматичною патологією (бронхіальна астма, подагричний артрит, гіпертонічна хвороба) із фоновими реактивним гепатитом та панкреатитом, дисбактеріозом.), ЯК ПРАВИЛО, НЕ СПОСТЕРІГАЄТЬСЯ ВИРАЖЕНИХ ПОБІЧНИХ ЕФЕКТІВ, ЧИ ЗАГОСТРЕННЯ. НАВПАКИ, ВІДМІЧАЄТЬСЯ ПОМ’ЯКШЕННЯ СИПТОМАТИКИ ТА ПОКРАЩЕННЯ ЗАГАЛЬНОГО СТАНУ.

  • и что, вылечили кого-то этим БАДом?

 2. я болен гепатитом с и еще ниодна трава мне непомогла я считаю что только с помощью интерферона и любого рибавирина можна пробовать спасение .другое только зря время потратит. ядумаю что ета болезнь вскорем станет чумой века если человечество заразится масово .разница лиш в том что при спиде и др. болезнях живут нетак много .а при гепатите можна прожить длительное время иногда незамечая его .согласитесь что жить еще хочется а в стране никто ничего неможет помочь бесплатно .я скажу так и мажор может заболеть и будет искать спасения так как я ..спасибо всем..

 3. Eпідемія гепатиту С як і інших вірусних захворювань, в тому числі онкологічних, викликана в першу чергу забрудненням харчових продуктів хімічними речовинами, які свідомо використовують при виробництві цих продуктів. Хімічні токсичні речовини порушують роботу усіх органів, в тому числі і імунних клітин. І імунні клітини не здатні синтезувати противірусні антитіла та інтерферони.
  Виснаження грунтів із -за повторного використання мінеральних добрив є причиною того, що у продуктах недостатньо поживних речовин та мінеральних речовин. Тому ваш шлунок наситився, а організм ні. Окрім того хімічні речовини порушують засвоєння поживних речовин, тому навіть якщо ви їсте якісні продукти, то ваші клітини голодні. А якщо ваші клітини не їдять, то вони слабкі, і ви тоді слабкі і вразливі до хвороб.

  • Реклама, да?

   • правда!
    ..ну, і кожен приймає рішення сам..
    ні кого, і в чому НЕ ПЕРЕКОНУЮ!

Трекбеки/Пинги

 1. Гепатит С в Украине | "Нада что-то решать..." - [...] Требования Инициативы были озвучены несколько раз. [...]

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>